Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2008/2009

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2009/2010

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2009/2010 ...doc

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2008/2009 w Powiecie Biłgorajskim

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już po raz czwarty z rzędu Gimnazjum we Frampolu wygrało sportową rywalizację powiatu biłgorajskiego. Obok Dyrektora Gimnazjum we Frampolu Pana Józefa Dubiela, nauczycieli w.f. Pana Tomasza Wójcika, Pana Krzysztofa Błaszczaka i Pani Małgorzaty Tchórzewskiej w tym roku na podium stali nasi uczniowie, którzy przede wszystkim przyczynili się do tego sukcesu: Jakub Tchórzewski – II miejsce w rankingu na Najlepszego Sportowca Powiatu Biłgorajskiego w Kategorii Gimnazjady i Jakub Osiński - VI miejsce w w/w kategorii. Specjalne wyróżnienie w postaci pamiątkowej statuetki otrzymał Pan Tomasz Wójcik. Gratulujemy.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Laureaci z Wizytą w Katolickim Radiu Zamość

W środę podczas emisji Listy Przebojów Katolickiego Radia Zamość mogliśmy usłyszeć znane głosy naszych tegorocznych laureatów. Na zaproszenie księdza Mariusza Pastuszaka w studio radiowym o swoich zainteresowaniach, pasjach i Gimnazjum we Frampolu opowiadali: Agnieszka Błaszczak, Paulina Furmanek, Sylwia Kiełbasa, Kasia Zaręba i Dawid Książek.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Laureaci2009

Każdego roku nasze gimnazjum szczyci się swoimi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. 29 maja 2009r. nasi najzdolniejsi uczniowie, nauczyciele i Pan Dyrektor mieli przyjemność uczestniczyć w podniosłej uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych, która odbyła się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tegorocznymi laureatami w naszej szkole zostali: czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich

Od 16 kwietnia br. w naszej szkole organizowane są różne, atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne finansowane ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. W każdym tygodniu (do końca roku szkolnego) odbywają się atrakcyjne zajęcia z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i języka angielskiego prowadzone przez nauczycieli gimnazjum: p. Annę Maciochę, p. Bożenę Portkę i p. Monikę Mielnik – Derył czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W poniedziałek (8 czerwca 2009r.) uczniowie klas drugich udali się pod opieką nauczycielki języka polskiego Anny Maciochy i wychowawczyni Bożeny Portki do Kazimierza Dolnego – „perły polskiego renesansu”, by podziwiać uroki miasteczka i zgłębić wiedzę o renesansie i baroku. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Bal Absolwenta

Dnia 6 czerwca 2009r. – sobota z reguły jest to dzień wolny od lekcji, ale wtedy był wyjątek – trzecioklasiści z przyjemnością zawitali w swojej szkole. Odbywał się bowiem Bal absolwenta. Rodzice zapewnili wszystkim uczestnikom suty poczęstunek – oprócz kanapek, ciasta i owoców dwukrotnie serwowano pizzę. Zabawa przebiegała spokojnie dzięki nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów. Pomocą w tym względnie służyli również rodzice. Młodzież bawiła się świetnie i godzinę zakończenia (w tym przypadku 23.00) powitano ze smutkiem.

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Zielona Szkoła

Jak co roku po egzaminach gimnazjalnych trzecioklasiści wyjeżdżają do Kołobrzegu na „Zieloną Szkołę”. Tak samo było i w tym roku szkolnym 2008/2009. W dniach 12-22 maja 40 uczestników wraz z 4 opiekunami odpoczywało i zdobywało nową wiedzę nad polskim morzem. Bogato zaplanowany program został w zupełności zrealizowany. W zależności od pogody uczniowie odpoczywali na plaży, grali w piłkę plażową, zwiedzali zabytki Pomorza, podziwiali piękno przyrody. Aby urozmaicić jeszcze bardziej pobyt w Kołobrzegu młodzież uczestniczyła w „Pirackiej Przygodzie”. Były też okazje odwiedzenia portu rybackiego i porozmawiania z ludźmi na co dzień pracujących przy połowie ryb. W czasie deszczowej pogody uczestnicy korzystali z basenu. Gdy zaświeciło słońce grali w bilard, tenisa ziemnego oraz mini golfa. Pobyt w Charytatywnym Ośrodku w Kołobrzegu to czas bardzo mile spędzony, a kilkugodzinna podróż do domu nie wpłynęła negatywnie na ogólny nastrój uczestników. Tak duża liczba uczniów „Zielonej Szkoły” to zasługa dofinansowania z kosztów pobytu Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Główna Nagroda na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Biłgoraju

dyplom Dominika Dąbek reprezentująca Gimnazjum we Frampolu zdobyła Główną Nagrodę na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Biłgoraju i została zakwalifikowana do Wojewódzkiego Festiwalu piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2009 r. w Rykach. Solistka pracuje pod kierunkiem Krzysztofa Jasińskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka do Chodlika i Kazimierza Dolnego

W dniach 22 - 24 kwietnia 2009 r. 20 maja 2009 r. 40 – osobowa grupa pierwszoklasistów pod opieką nauczycielek: historii - Teresy Moskwy i Elżbiety Saj i języka polskiego – Anny Maciochy uczestniczyła w wycieczce do Chodlika i Kazimierza Dolnego. Przed południem uczniowie wzięli udział w „budzeniu” chodelskiego grodu, czyli Majówce Archeologicznej, na której zostały zaprezentowane stroje i uzbrojenia wczesnośredniowieczne, pokazy walk i pojedynków, kucia broni oraz ozdób, tkactwo, dziegciarstwo, brązownictwo, pokazy wytwarzania dawnych monet i produkcji papieru czerpanego oraz obróbki bursztynu, przedstawienia ukazujące ówczesne obyczaje i religię. Nasi uczniowie chętnie brali również udział w dawnych grach, zabawach i tańcach, strzeli z łuku, rzucali toporem, lepili garnki i degustowali potrawy z czasów średniowiecza. Niektórzy z nich zakładali hełmy i pancerze tak jak dawni rycerze. Po południu, już w Kazimierzu Dolnym, wycieczkowicze podziwiali zabytki miasteczka. Zwiedzali ruiny średniowiecznego zamku i kościół Farny, wchodzili na basztę i Górę Trzech Krzyży. Na rynku słuchali ciekawych opowieści przewodnika o renesansowych kamieniczkach. Wieczorem udali się w rejs po Wiśle. Z pokładu statku podziwiali niepowtarzalny krajobraz Kazimierza i ruiny zamku w Janowcu. Przed godz. 2100 zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do domów.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Święto Konstytucji 3 Maja

Program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja we Frampolu w dniu 03 maja 2009 r. ...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

IX Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2009

dyplom W dniach 25-26 kwietnia odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2009. Festiwal poświęcony został „ku czci tych wszystkich, którzy oddali w obronie Ojczyzny To co mieli najcenniejszego – Życie!, żeby Polska była Polską”. Na festiwal przyjechali artyści z różnych stron Polski w wieku od 5 - do 80 lat: przedszkolaki, młodzież szkolna, dorośli i seniorzy. Wśród 57 grup artystycznych nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentanta Gimnazjum i Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, czyli chóru „MILLENNIUM”, którego duszą i opiekunem jest Pan Krzysztof Jasiński. Jury pod przewodnictwem Jacka Henryka Bolka muzykologa, krytyka muzycznego, przyznało I miejsce, w kategorii chórów, naszemu Chórowi MILLENNIUM. Gratulujemy!

Egzamin Gimnazjalny 2009

W dniach 22 - 24 kwietnia 2009 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum (93 osoby) przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części: przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części: czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Zakończył się Sezon Siatkarski

Bez straty seta nasi siatkarze przebrnęli przez eliminacje międzygminne i powiatowe. Okazali się bezkonkurencyjni w powiecie biłgorajskim wygrywając wszystkie swoje mecze 2 : 0 i tym samym zostali najlepszą drużyną siatkarską naszego powiatu. W zawodach rejonowych nasi chłopcy zostali dolosowani do rozstawionej drużyny z Niedrzwicy Dużej. Spotkanie było bardzo wyrównane, o wygranej decydowały drobne szczegóły wyszkolenia technicznego i przede wszystkim ogranie na wymiarowej sali gimnastycznej, którego nam z bardzo oczywistych względów brakowało. Decydujący set (tie braek) gimnazjaliści z Niedrzwicy rozstrzygnęli na swoją korzyść, a naszym siatkarzom pozostał mecz o trzecie miejsce. W „małym finale” Gimnazjum we Frampolu zmierzyło się z mistrzem powiatu janowskiego gładko wygrywając 2 : 0 i zajmując ostatecznie III miejsce w rejonie. GRATULACJE!!! Szczególne podziękowania dla trzecioklasistów, którzy po raz ostatni reprezentowali Gimnazjum we Frampolu na siatkarskim parkiecie.

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Konkurs na Wielkanocny StroikRozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy - pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju podczas spotkań w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi oraz Wesołego Alleluja życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska Gimnazjum we Frampolu.

Dzień Językowy 2009

Dnia 31 marca 2009 roku w Gimnazjum we Frampolu odbyły się obchody Dnia Językowego i Święta Wiosny w Europie. W pięknie udekorowanej sali zebrali się uczniowie wszystkich klas, Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja szkoły. czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSL W BIŁGORAJU

Nasza reprezentacja nie miała sobie równych w turnieju piłki siatkowej chłopców odbywającym się cyklicznie w ZSL w Biłgoraju. W tym roku do turnieju przystąpiło sześć drużyn gimnazjalnych: Gimnazjum w Adamówce (woj. Podkarpackie), Katolickie Gimnazjum z Biłgoraja, Gimnazjum w Gromadzie, Gimnazjum w Dąbrowicy, Gimnazjum we Frampolu i Gimnazjum w Lipinach Dolnych. Po rozegraniu potyczek grupowych na placu boju zostały dwie drużyny, nasi chłopcy i siatkarze z Lipin. W finale siatkarze z Frampola pokazali „Kto tu rządzi” i w pięknym stylu zwyciężyli w setach 2:0 (21:13, 21:10) GRATULACJE. Na gratulacje zasłużyli szczególnie NVP (najwszechstronniejszy zawodnik turnieju) MATEUSZ KAWĘCKI i najlepszy zawodnik w meczu finałowym JAKUB TCHÓRZEWSKI, który kończył ataki z niemal 100% skutecznością.
Drużyna grała w składzie:
Kawęcki Mateusz - kapitan drużyny
Osiński Jakub - atakujący
Odrzywolski Sławomir - rozgrywający
Klimczak Arkadiusz - atakujący
Myszak Marek - libero
Sawa Mateusz - przyjmujący, atakujący
Tchórzewski Jakub - przyjmujący, atakujący
Nawrocki Jacek - przyjmujący
Polak Piotr - przyjmujący, atakujący
Błaszczak Mateusz - libero
Kapica Michał
Małuszek Arkadiusz
Wawszczak Kamil
Budzyński Arkadiusz
Serwański Przemysław

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

ZWYCIĘSTWO DZIEWCZĄT W ZAWODACH MIĘDZYGMINNYCH W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Nasze koleżanki po pasjonujących i trzymających do końca w niepewności meczach wygrały gimnazjadę międzygminną w piłkę siatkową. Tym samym stały się reprezentantkami gmin: Goraj, Frampol i Turobin do rozgrywek powiatowych w Biłgoraju. Należy dodać, że poziom zawodów był bardzo wyrównany i dlatego o zwycięstwo nie było łatwo. W składzie naszej drużyny grały:
1. Agnieszka Błaszczak
2. Anna Futyma
3. Dominika Różyńska
4. Agnieszka Stańczyk
5. Ewelina Kaczor
6. Izabela Kiełbasa
7. Iwona Kapica
8. Sylwia Kiełbasa
9. Joanna Małyszek (R)
10. Katarzyna Gawęda(R)
11. Anna Wańczyk (R)

Czas kuligów się kończy, wiosna tuż, tuż…

Każda pora roku ma swoje uroki – zima też. Ośnieżone drzewa, białym puchem pokryta ziemia – to bajeczny wprost widok. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiania tych wspaniałych krajobrazów. Siedem klas (Ia, Ib, Ic, IIa, IIIa, IIIc, IIId) uczestniczyło bowiem w kuligach. II połowa lutego przywitała nas obfitymi opadami śniegu, więc w dniach 19 – 26 tego miesiąca można było zorganizować wyjazdy sańmi po najbliższej okolicy. czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Festiwal Piosenki Dziecęcej i Młodzieżowej

dyplom 1 marca, w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna Nutka”. W festiwalu brały udział solistki reprezentujące Gimnazjum i MGOK we Frampolu, przygotowane przez Krzysztofa Jasińskiego: Sylwia Knapik, Dominika Dąbek i Malwina Blacha. W kategorii wiekowej powyżej 15 lat wyróżnienie otrzymała Dominika Dąbek – gratulujemy!

Mistrzostwa Gimnazjum we Frampolu w Piłkę Siatkową
"TRZYMAJ FORMĘ"

Rozpoczęła się faza grupowa Mistrzostw Gimnazjum we Frampolu w piłkę siatkową w ramach akcji "Trzymaj Formę". Do fazy grupowej awansowało po sześć zespołów z katerogii dziewcząt i chłopców są to:
Dziewczęta: Gr.I - IIIa, IIIc,IId, Gr.II - IIIb, IIId, IIc
Chłopcy: Gr.I - IIIa,IIId, IIb, Gr.II - IIIb, IIIc, IIa,
Do finału awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

„Ze słowem i śpiewem do Dzieciątka Narodzonego”

29 stycznia 2009 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorsko – muzyczny „Ze słowem i śpiewem do Dzieciątka Narodzonego” zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zdolności muzycznych i recytatorskich oraz kultywowanie polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Chętni uczniowie prezentowali kolędy, pastorałki i wiersze nawiązujące do narodzenia Pana Jezusa. czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Próbny Egzamin Gimnazjalny

Uczniowie klas III naszego gimnazjum w dniach 14-16 stycznia przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia sprawdzali wiedzę z części humanistycznej, drugiego z części matematyczno – przyrodniczej, a w piątek z języka angielskiego. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki egzaminów. Życzymy powodzenia w kwietniu.

Boże Narodzenie’2008

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Jest to czas radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć odpoczynku w rodzinnym gronie, wielu radości, ciepła i optymizmu, kolejny zaś Nowy Rok 2009 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń. Ze świątecznymi pozdrowieniami – dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska Gimnazjum we Frampolu czytaj więcej...doc

Konkurs na Ozdoby Choinkowe

czytaj regulamin...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego

12 grudnia 2008 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencjia dotycząca realizacji Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego w spotkaniu uczestniczył uczeń klasy III „d” naszego gimnazjum Ireneusz Dawid Książek, który uzyskał Dyplom Stypendysty i jego ojciec pan Stanisław Książek oraz dyrektor Józef Dubiel otrzymujący List gratulacyjny. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

"Komputer dla Ucznia"

Gimnazjum we Frampolu zostało zakwalifikowane i przystąpiło do realizacji I etapu programu, w ramach projektu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „Komputer dla ucznia” w 2008 r., tym bardziej, że wpłynęły zgłoszenia ponad 200 gimnazjów na łączną liczbę ponad 3500 nauczycieli. Głównym założeniem programu jest to czytaj więcej...doc

"NIEZNANE, A TAK CZĘSTO MIJANE"

11 grudnia 2008 roku w Gimnazjum we Frampolu odbyła się prezentacja projektu „Nieznane, a tak często mijane – kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Frampol”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Frampola Pan Tadeusz Niedźwiecki, radni, księża: ksiądz kanonik Andrzej Stefanek, ksiądz kanonik Jan Liwak i ksiądz kanonik Józef Godzisz, Pani Prezes Banku Spółdzielczego we Frampolu Irena Batorska, dyrektorzy szkół z gminy Frampol, przedstawiciele Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, twórcy poezji ludowej, których utwory były prezentowane czytaj więcej...doc

zobacz więcej zdjęć
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

W dniu 29 XI 2008r. młodzież naszego gimnazjum, w nagrodę za systematyczne uczęszczanie na dodatkowe zajęcia organizowane przez nauczycieli, wyjechała na wycieczkę do rezerwatu „Lasy Janowskie” czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

"Palisz Płacisz ŻYCIE Tracisz"

26 listopada w Gimnazjum we Frampolu odbyła się impreza profilaktyczna pod hasłem „Palisz, płacisz – życie tracisz”, której celem była walka z nikotynizmem oraz promowanie zdrowego trybu życia. W imprezie uczestniczyła cała społeczność uczniowska, Dyrekcja szkoły, a także zaproszeni goście, czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Zwycięstwo chłopców na zawodach rejonowych w badmintona!

dyplom Kontynuując dobrą passę nasi uczniowie Bartłomiej Siemczyk, Jakub Tchórzewski i rezerwowy Mateusz Sawa, odnieśli zasłużone zwycięstwo na zawodach rejonowych w Bystrzycy Starej. I miejsce dało im awans do zawodów wojewódzkich – tym samym stali się reprezentantami nie tylko naszej szkoły ale i rejonu lubelskiego w tej dyscyplinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Nasi szachiści o krok od wygranej
w VIII Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Biłgorajskiego

Młoda drużyna w tym roku reprezentowała Nasze Gimnazjum na VIII Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie.
Bryła Dominik klasa IId
Błaszczak Mateusz klasa IIa
Jarosławska Sylwia klasa IIc
Krasnodębski Paweł Klasa Ib
W wyniku rywalizacji nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzom imprezy. Do pierwszego miejsca zabrakło bardzo niewiele
Gratulujemy i życzymy wygranej w przyszłym roku.

Sposób na czas wolny

Od 1 października br. w naszej szkole odbywają się różne atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w ramach realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich pod hasłem „Mój Region Europie”. Podczas organizowanych zajęć uczniowie poznają historię i tradycje naszej Małej Ojczyzny, opracowują zbiorek zadań matematycznych, uczą się obsługi aparatu cyfrowego i obróbki zdjęć oraz uzupełniają braki w wiadomościach i umiejętnościach w zakresie poszczególnych przedmiotów.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Sukcesy Naszych Badmintonistów

Dnia 04.11.2008r. w Biłgoraju odbyły się drużynowe zawody Gimnazjady Powiatowej w badmintona dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Małyszek i Agnieszka Błaszczak oraz Bartłomiej Siemczyk i Jakub Tchórzewski. Po zaciętych walkach dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu. Natomiast chłopcy bezkonkurencyjnie zajęli pierwsze miejsce, awansując do zawodów rejonowych w Bystrzycy Starej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich osiągnięć, a chłopcom życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

Otrzęsiny Klas Pierwszych

Dnia 29 października 2008 r. jak każdego roku w naszej szkole odbyła się ceremonia przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Gimnazjum we Frampolu. Ich starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nich „Otrzęsiny na Olimpie” czytaj więcej...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Autokarowa Pielgrzymka Klas III do Częstochowy

W dniach 23 – 24 października 2008 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Po spotkaniu z przewodnikiem udali się na Górę „Święty Krzyż”, gdzie zwiedzili Klasztor. Następnym punktem programu był spacer po koronie amfiteatru „Kadzielnia” w Kielcach. Po przybyciu do Częstochowy uczestnicy pielgrzymki obejrzeli film „Świadectwo”. O godzinie 21 brali udział w Apelu Jasnogórskim. W drugim dniu zwiedzali Jasną Górę. Historię Obrazu Jasnogórskiego, Jasnej Góry, Jana Pawła II na Jasnej Górze oraz Źródełka Św. Barbary przybliżali chętni uczniowie, którzy wcześniej przygotowali obszerne materiały

Wycieczka

18 października 2008 r. 45 osobowa grupa uczniów gimnazjum we Frampolu poznawała historię i tradycje Roztocza. Wycieczka rozpoczęła się od Szczebrzeszyna, który jest przykładem wielokulturowości oraz centrum Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Gimnazjaliści zachwycali się urokami rzeki Tanew, Świerszcz, Sopot, wędrowali ścieżką przyrodniczą na Bukową Górę. Duże zainteresowanie wzbudziły dęby w Górecku Kościelnym oraz mini-ogród zoologiczny w Krasnobrodzie.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie."

Uczniowie Gimnazjum we Frampolu
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów


Podsumowanie Powiatowej Gimnazjady 2007/2008
NASZE GIMNAZJUM PO RAZ TRZECI Z RZĘDU NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM

8 października 2008 r. z udziałem licznie zgromadzonych, znakomitych gości w Zespole Szkół Budowlanych miało miejsce uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej roku szkolnego 2007/2008.
MISTRZEM POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W KATEGORII "GIMNAZJADA" PO RAZ TRZECI Z RZĘDU ZOSTAŁO GIMNAZJUM WE FRAMPOLU

Serdeczne gratulacje dla Pana Dyrektora Józefa Dubiela i dla wszystkich nauczycieli pracujących na ten sukces:
Pani
Małgorzaty Tchórzewskiej
Panów:
Krzysztofa Błaszczaka
Tomasza Wójcika
Wszystkim naszym wspaniałym sportowcom, którzy nie szczędzili swojego zaangażowania i sił występując na wielu arenach naszego powiatu i województwa DZIĘKUJEMY !!!
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Pierwsze Sukcesy Naszych Sportowców

Na pierwszych w tym roku szkolnym zawodach, nasi sportowcy wypadli bardzo dobrze. W Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych chłopcy byli najlepsi, a dziewczęta zajęły trzecią lokatę. Zwycięstwo przełajowców dało im awans do zawodów szczebla rejonowego odbywających się w Kraśniku. Po pasjonującej walce zawodnik kończący sztafetę przybiegł na bardzo dobrym trzecim miejscu, jednakże do igrzysk wojewódzkich awansowały tylko dwie pierwsze drużyny.
Dziękujemy za sportową walkę i może w przyszłym roku będzie finał wojewódzki? Tego naszym biegaczom serdecznie życzymy!

TOUR DE POLOGNE

W czwartek 18 września w naszym mieście miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Ulicami Frampola przejechał wyścig kolarski Tour de Pologne. Uczniowie naszego gimnazjum z tej okazji od rana rywalizowali w wyścigu kolarskim w kilku kategoriach. Trasa wyznaczona została w obrębie placu szkolnego. Oto lista startujących i oczywiście medaliści, którzy zostali uhonorowani dyplomami i bardzo cennymi nagrodami. Po zakończeniu zmagań kolarskich naszych gimnazjalistów uczniowie wraz z nauczycielami udali się na trasę przejazdu Tour de Pologne gdzie kibicowali kolarzom podczas ich sportowych zmagań. lista nagrodzonych kolarzy...doc

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009

01 września 2008r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
W naszym gimnazjum rozpoczęło naukę 267 uczniów w 12 oddziałach.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Rok szkolny 2007/2008


To już historia