Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2009/2010 w Powiecie Biłgorajskim

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już po raz piąty z rzędu Gimnazjum we Frampolu wygrało sportową rywalizację powiatu biłgorajskiego. Obok Dyrektora Gimnazjum we Frampolu Pana Józefa Dubiela, nauczycieli w.f. Pana Tomasza Wójcika, Pana Krzysztofa Błaszczaka w tym roku na podium stał nasz uczeń, który wydatnie przyczynił się do tego sukcesu: Jakub Tchórzewski – VI miejsce w rankingu na Najlepszego Sportowca Powiatu Biłgorajskiego w Kategorii Gimnazjady. Wśród sportowców pracujących na to zwycięstwo na wyróżnienie zasługują absolwenci:
Jakub Tchórzewski
Bartłomiej Siemczyk
Mateusz Sawa
Dominik Bryła
Mateusz Błaszczak
Sylwia Jarosławska
Arkadiusz Małyszek
Piotr Maciocha.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu GRATULUJEMY!
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI „POMAGAMY POWODZIANOM Z GMINY WILKÓW”

Dyrektor Gimnazjum we Frampolu serdecznie dziękuje uczniom i pracownikom za zrozumienie potrzeb ludzi poszkodowanych w powodzi z Gminy Wilków i odpowiedź na apel. Zebraną pomoc finansową w kwocie 1.210 złotych wpłacono na konto Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowie w dniu 11 czerwca. Pomoc rzeczowa w formie środków czystości - 124 szt., środków higieny osobistej - 131 szt., produktów spożywczych (puszki) – 31 szt. oraz 13 ręczników i pościel dostarczono do punktu odbioru darów dla powodzian w Karczmiskach dnia 14 czerwca br. Dziękuję nauczycielom za przeprowadzenie, a wszystkim darczyńcom za udział w akcji. Przekazuję również gorące podziękowania od pracowników Urzędu Gminy w Wilkowie.

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2010/2011

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2010/2011 ...doc

Zielona Szkoła "Kołobrzeg 2010"

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

APEL DYREKTORA GIMNAZJUM WE FRAMPOLU „POMAGAMY POWODZIANOM Z GMINY WILKÓW”

Polska walczy z wielką wodą. Zalane drogi i domy, przerwane wały przeciwpowodziowe, ewakuacje mieszkańców, tysiące ludzkich dramatów – to obraz kolejnej wielkiej powodzi, jaka nawiedziła nasz kraj. Podnosi się ciągle poziom Wisły na Lubelszczyźnie. Druga fala powodziowa okazuje się wyższa od pierwszej. Gmina Wilków jest już ponownie prawie cała zalana. Mieszkańców dotknęła niespotykana dotychczas tragedia, powódź, w wyniku której doszło do zalania ponad 90% ogólnej powierzchni całej Gminy. Kataklizm pozbawił dachu nad głową ponad 4000 ludzi. Zostali oni bez środków do życia, utracili bezpowrotnie dorobek całego życia.Dyrektor Gimnazjum we Frampolu zwraca się do uczniów i pracowników gimnazjum z apelem o pomoc rzeczową i finansową dla osób poszkodowanych podczas powodzi. czytaj więcej...doc

Tomek Oszust Laureatem Konkursu Informatycznego "@lgorytm"

Miło nam poinformować, że wśród grona uczestników VI Regionalnego Konkursu Informatycznego Dla Uczniów Gimnazjum „@LGORYTM” reprezentant Gimnazjum we Frampolu Tomasz Oszust uzyskał tytuł laureata. Tomek w dniu 2 czerwca 2010 odebrał dyplom i nagrody z rąk Posła RP pana Mariusza Grada. Gratulujemy.
Podsumowanie konkursów informatycznych – Myszka (Szkoła Podstawowa) i @lgorytm (Gimnazjum) odbyło się w sali Consulatus w Zamojskim Ratuszu a uroczystość uświetnił swoim występem zaproszony na tę uroczystość nasz Chór Millennium.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

X Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2010

W dniach 29-30 maja odbył się X Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2010. Festiwal poświęcony został „ku czci tych wszystkich, którzy oddali w obronie Ojczyzny to co mieli najcenniejszego – Życie!, żeby Polska była Polską”. Na festiwal przyjechali artyści z różnych stron Polski w wieku od 5 - do 80 lat: przedszkolaki, młodzież szkolna, dorośli i seniorzy. Wśród 201 artystów nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentanta Gimnazjum i Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, czyli chóru „MILLENNIUM”, którego duszą i opiekunem jest Pan Krzysztof Jasiński. Jury pod przewodnictwem Jacka Henryka Bolka muzykologa i krytyka muzycznego, przyznało po raz kolejny I miejsce naszemu Chórowi MILLENNIUM. Gratulujemy!

Metamorfoza

Dnia 13.05.2010 r. teatr „Kurtyna” z Krakowa przedstawił w naszej szkole spektakl profilaktyczny pt. „Metamorfoza”. Głównym bohaterem sztuki był zbuntowany i agresywny uczeń zarówno w szkole jak i w domu. Jednak chłopiec pod wpływem życzliwych mu osób zrozumiał i ocenił swoje negatywne postępowanie. Po pewnym czasie stał się młodzieńcem mądrym i rozsądnym, który rozwija swoje zainteresowania muzyczne i uparcie dąży do celu. Spektakl przybliżył naszej młodzieży problem agresji i przemocy w środowisku szkolnym oraz tragiczne skutki takich zachowań.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Spektakl Teatralny "Zemsta"

7 kwietnia 2010r. uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli spektakl pt. ZEMSTA w wykonaniu aktorów Teatru Forma z Białegostoku.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

219 Rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Akademia z tej okazji odbyła się w naszym gimnazjum w dniu 04.05.2010. Scenografię przedstawienia stanowiły między innymi: portrety twórców Konstytucji 3 maja, godło Rzeczpospolitej Polskiej, a także biało – czerwone bukiety. Część artystyczną przedstawili uczniowie klas pierwszych i drugich, bez udziału trzecioklasistów, którzy w trakcie przygotowań do inscenizacji uczyli się do egzaminu gimnazjalnego. Na akademię złożyły się piosenki patriotyczne, wiersze okolicznościowe, a także scenka będąca dużą dawką wiedzy historycznej. Na zakończenie, głos zabrał pan Dyrektor, zwracając uwagę na znaczenie Konstytucji 3 maja dla całych pokoleń Polaków, a także podkreślił jak ważny jest patriotyzm i szacunek młodzieży dla przeszłości własnego narodu. Społeczność uczniowska z uwagą obejrzała część artystyczną, jak również z dużym zrozumieniem wysłuchała słów pana Dyrektora.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Egzamin Gimnazjalny

27-29 kwietnia 2010 r. to ważne dni w życiu naszej szkoły a szczególnie trzecioklasistów. 27 kwietnia 2010 r. był początkiem zmagań z testami w części humanistycznej. Towarzyszyły różne nastroje, dreszczyk emocji udzielił sie każdemu. Część matematyczno – przyrodnicza w drugim dniu egzaminu okazała się w opinii uczniów trudniejsza niż oczekiwano. Dominowały zadania z chemii i fizyki. W trzecim dniu uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z języka angielskiego. Test większości uczniom nie sprawiał kłopotu. Dla gimnazjalistów były to poważne doświadczenia życiowe, ponieważ mają one wpływ na wybór szkoły marzeń. Odświętny strój, poważne miny i niezwykła atmosfera wskazywały na to, że był to dla nich pierwszy poważny egzamin, a jednocześnie koniec kolejnego etapu kształcenia. Wszyscy trzecioklasiści byli ubrani elegancko, a ich poważne zatroskane miny wskazywały, jak bardzo zależało im na uzyskaniu jak największej ilości punktów.Teraz uczniowie z niepokojem czekają na wyniki egzaminów.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Dzień Ziemi

23 kwietnia 2010 roku 54-osobowa grupa uczniów klas I zgłębiała problematykę ekologiczno-przyrodniczą w ramach obchodu Dnia Ziemi zorganizowanego przez instytut Nauk o Ziemi UMCS Lublin. Uczniowie, podzieleni na grupy brali udział w zajęciach terenowych: ,,Jak powstaje prognoza pogody?” , ,,Co się dzieje pod naszymi stopami?” , warsztatach :,,Skarby północy-rozpoznawanie skał” ,”Gleby w laboratorium” oraz w wykładach i prezentacjach multimedialnych ”66 dni dookoła Azji”, „Cuda świata”. Nie lada atrakcją było losowanie nagród oraz udział w pikniku geograficznym. Impreza została zorganizowana przez opiekunów LOP przy pomocy wychowawców klas I.

Prawdy nie można rozstrzelać…

Takie słowa przyświecały akademii, która odbyła się w naszej szkole się 22 kwietnia. Poświęcona była ofiarom Katynia, Ostaszkowa, Starobielska, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 70 lat była żywa w pokoleniach polskiego narodu. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Prowadzący: Sylwia Oszajca i Paweł Krasnodębski przybliżyli historię losów polskich jeńców wziętych do niewoli w 1939 roku, a zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W tym czasie uczniowie symbolicznie zapalali znicze, oddając cześć zabitym pojedynczo strzałem w tył głowy oficerom, profesorom, lekarzom, nauczycielom, prawnikom, duchownym i inżynierom. Wzruszającą balladę pt. „Katyń” zaśpiewała Dorota Kula. Uczennice: Agata Czajka, Anna Wańczyk, Ewa Blicharz, Róża Małek, Agnieszka Dziwura, Małgorzata Czajka i Paulina Nawrocka recytowały wiersze Zbigniewa Herberta, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Wierzyńskiego i Feliksa Konarskiego. Utworów tych nie wolno było przez dziesiątki lat publikować w Polsce. Następnie uczniowie złożyli hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, w której 10 kwietnia b.r. zginęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego małżonka oraz 94 najważniejsze osoby w kraju. Uroczystość zakończyła się wykonaniem przez chór szkolny piosenki o Ojczyźnie. Uczniowie z powagą uczestniczyli w akademii, która dla wszystkich była wielkim przeżyciem. Program przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Europejski Dzień Języków Obcych

25 marca w naszym gimnazjum obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z obchodami tego szczególnego dnia, pedagodzy Alfreda Saj, Monika Mielnik- Deryło, Bożena Sarzyńska, Sylwia Józefo i Stefan Pindor wraz z uczniami naszego gimnazjum, przygotowali wspaniały program artystyczny oraz konkursy językowe. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Msza Święta w Intencji Ofiar Katastrofy

W piątek, 16 kwietnia o godz. 9.00, w kościele parafialnym pw. Św. Jana Nepomucena we Frampolu będzie odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem. We mszy wezmą udział uczniowie i pracownicy Samorządowego Zespołu Szkolnego i Gimnazjum we Frampolu.

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy - pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju podczas spotkań w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi oraz Wesołego Alleluja życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska Gimnazjum we Frampolu.

OBCHODY ROKU CHOPINOWSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

W związku z dwusetną rocznicą urodzin wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina 12 lutego w naszej szkole został zorganizowany konkurs: FRYDERYK CHOPIN – NASZYM NAJWYBITNIEJSZYM KOMPOZYTOREM NARODOWYM. Jego głównymi celami były: upowszechnianie wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, kultywowanie polskiej tradycji narodowej oraz zachęcanie do zainteresowania się muzyką klasyczną. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Biała Szkoła w Zakopanem

Grupa uczniów gimnazjum we Frampolu uczestniczyła w zajęciach „Białej Szkoły” zorganizowanej przez Lubelski Związek Karate Tradycyjnego. W programie przewidziane były lekcje karate pt. „Pierwszy krok”, wycieczki po Zakopanem, wyjazd do Aqaparku w Bukowinie Tatrzańskiej i oczywiście lekcje narciarstwa na stoku „Harenda” i „Szymoszkowa”. Nasi gimnazjaliści mogli także podziwiać w akcji najlepszych europejskich karateków podczas kolejnej edycji „Ligi Karate Tradycyjnego”. Uczestnicy Białej Szkoły byli bardzo zadowoleni z programu przygotowanego przez organizatorów z nawiązanych nowych znajomości i z nabytych umiejętności sportowych, a na ręce Pana Burmistrza chcą przekazać szczególne podziękowanie za otrzymane dofinansowanie do wyciągów narciarskich.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Pędzą, pędzą sanie…..

Każda pora roku ma swoje uroki – zima też. Ośnieżone drzewa, białym puchem pokryta ziemia – to bajeczny wprost widok. Korzystając z pięknej i śnieżnej pogody uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli zimowe szaleństwa. Po trudach nauki w pierwszym semestrze uczniowie klas Ib i IIIa udali się kulig po okolicznych lasach. Kilkunastostopniowy mróz nie był przeszkodą w przebywaniu na świeżym powietrzu, a cztery zaprzęgi konne zapewniły dość długą przejażdżkę, w pięknej, zimowej scenerii prawie czterdziesto-osobowej grupie. Humory dopisywały wszystkim. Dźwięk dzwonków u sań, śpiewy i śmiechy uczestników doskonale komponowały się ze skrzącym śniegiem, a echo leśne wtórowało głosom pełnym radości. Zabawy na śniegu w czasie postojów nikogo nie przerażały, mimo iż często młodzież bardziej podobna była do śniegowych bałwanów niż do ludzi. Gorąca herbata, pieczona kiełbasa, a nawet grochówka u Państwa Szpakowskich oraz ciepło emanujące od ogniska było momentami zbawienne dla przemoczonych ubrań i zmarzniętych rąk (na szczęście nikt z uczestników nie przeziębił się i nie zachorował). Wyjazd odebrany był przez młodzież jako „wielka frajda” i doskonały sposób na czynny odpoczynek. W wyśmienitych humorach szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Szachiści z Gimnazjum na VII miejscu w województwie.

Dnia 16.12.2009r. w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Szachach Drużynowych. W zawodach brała udział najlepsza drużyna z każdego powiatu województwa. Nasza reprezentacja wygrała rywalizacje powiatową, która odbyła się w Aleksandrowie 12.11.2009r. czytaj więcej...doc
wyniki gimnazjady wojewódzkiej
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Życzenia Świąteczne "BOŻE NARODZENIE 2009"

wielkanoc Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby w tym świątecznym nastroju spełniły się wszystkie życzenia i marzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole, a pod świąteczną choinką znalazły się nie tylko prezenty, ale także radość, szczęście, życzliwość oraz siła, która pozwoli pokonywać wszelkie przeciwności losu. Niech w nadchodzącym 2010 ROKU szczęście, pogoda ducha i pomyślność nigdy nie opuszczą, a wiara w drugiego człowieka niech codziennie dodaje sił.
Ze świątecznymi pozdrowieniami Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska Gimnazjum we Frampolu.

Światło Betlejemskie w Naszych Domach

Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem pokoju, wzajemnego szacunku ludzi i narodów, a także nadziei na życie bez konfliktów i wojen. Już 18 raz zagości w naszych domach, dzięki corocznej harcerskiej akcji przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światło trafiło do wszystkich chorągwi, hufców i naszej drużyny harcerskiej, a za jej pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjęli:
Burmistrz miasta i gminy Frampol,
Księża,
Dyrektorzy szkół,
kierownicy instytucji i zakładów pracy.
Niech to Światło Betlejemskie stawiane na wigilijnym stole przyniesie ciepło, miłość, pokój i nadzieję.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Najaktywniejsi na wycieczce

Uczniowie Gimnazjum we Frampolu, którzy systematycznie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich wyjechali 27 listopada 2009 r. na wycieczkę edukacyjną. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Podsumowanie startów badmintonistów

Po efektownych zwycięstwach naszych badmintonowych drużyn w Gimnazjadzie Powiatowej zawody rejonowe przebiegały ze zmiennym szczęściem.
Dziewczęta w składzie:
Anna Wańczyk
Joanna Małyszek po bardzo wyrównanej walce zdobyły trzecie miejsce nie premiujące do dalszej rywalizacji. Chłopcy w składzie:
Jakub Tchórzewski
Bartłomiej Siemczyk
rezerwowy: Mateusz Sawa i tym razem nie mieli sobie równych wygrywając, awansowali do zawodów wojewódzkich. W Gimnazjadzie Wojewódzkiej chłopcy po pięciu bardzo zaciętych meczach ( 3 wygrane, 2 porażki) zajęli bardzo dobre V miejsce. Gratulacje! Dziękujemy naszym sportowcom za poświęcony czas, za włożony wysiłek i wielkie zaangażowanie w reprezentowanie Gimnazjum we Frampolu.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

„Narkotyki – biała śmierć”

18 listopada 2009 roku odbyła się w naszej szkole impreza profilaktyczna pt. „Narkotyki – biała śmierć”, którą przygotowali uczniowie pod kierownictwem Zespołu Wychowawczego do spraw Profilaktyki Uzależnień. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2009r. w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Klasa III a w Baranowie Sandomierskim i Nowej Dębie

6 listopada uczniowie klasy III a pod opieką pani dyrektor Teresy Moskwa i wychowawczyni Bożeny Portka podziwiali Perłę Architektury Renesansowej w Baranowie Sandomierskim zwaną „Małym Wawelem” oraz fabrykę ozdób choinkowych w Nowej Dębie. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Program Poakcesyjny

Od początku nowego roku szkolnego młodzież Gimnazjum we Frampolu uczęszcza na zajęcia organizowane w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Duża grupa trzecioklasistów kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym roku szkolnym atrakcyjne zajęcia z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i języka angielskiegoczytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Sukces Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie

Efektowne zwycięstwa zanotowali nasi badmintoniści na parkiecie Gimazjady Powiatowej odbywającej się w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju 3 listopada 2009. Obie drużyny damska i męska nie miały sobie równych wygrywając swoje potyczki i awansując do zawodów Gimnazjady Rejonowej w tym roku odbywającej się w Bystrzycy Starej 12 listopada 2009. Należy dodać że jeszcze nigdy w historii naszego gimnazjum nie było takiego wyniku w tej dyscyplinie. W ubiegłym roku drużyna męska została Mistrzem Powiatu Biłgorajskiego, rejonu i odnotowała doskonały start na zawodach o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego (IV miejsce). W tym sezonie do chłopaków dołączyły dziewczęta. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych szczeblach gimnazjady

Warsztaty Profilaktyczne "Odlot do Nikąd"

Zagrożenia narkomanią nie da się całkowicie wyeliminować, ale można zmniejszyć jego wpływ na młodego człowieka zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa dostarczając odpowiednich wzorów zachowań czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Autokarowa Pielgrzymka do Częstochowy

W dniach 15 – 16 października 2009 roku gimnazjaliści uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy, odwiedzając po drodze Góry Świętokrzyskie. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

"Dzień Edukacji Narodowej"

13 października po piątej lekcji odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej „Dziękujemy Wam Drodzy Nauczyciele”. Przygotowali ją chętni uczniowie z pomocą opiekunów Samorządu Uczniowskiego: panie Anna Maciocha, Monika Mielnik-Deryło, Zofia Chołota i pan Stefan Pindor. We wrześniu gospodarze klas poinformowali swoje zespoły o organizowanej imprezie. Osoby chętne zgłaszały do Zarządu SU chęć wystąpienia z wierszem, piosenką i prezentacją tańca. Wspólnie został stworzony scenariusz „Szkoła na poważnie i wesoło”. Na zakończenie wystąpienia uczniowie wszystkim pracownikom szkoły wręczyli symboliczną różę.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Ziarnko do ziarnka – a będzie KARIERY miarka

W dniach 5 – 11 października w naszym Gimnazjum odbywał się I Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego podjęto wiele działań mających na celu stworzenie postawy kreatywnej i twórczej w przyszłych decyzjach zawodowych. czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Podsumowanie Konkursu Fotograficznego

W ubiegły czwartek 8 października w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego. Wśród 244 nadesłanych prac konkursowych znalazło się 32 prace uczniów klas I naszego gimnazjum uczestniczących w zajęciach fotograficznych. Komisja oceniająca prace nagrodziła w odsłonie „Negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko” Mateusza Niedzwieckiego – II miejsce, i Aleksandrę Maciąg – wyróżnienie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy, Gratulacje! Strona internetowa ZSDIOŚ w Zwierzyńcu
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

OTRZĘSINY

6 października 2009r. odbyła się w naszej szkole ceremonia otrzęsin. Uczniowie klas II pod opieką wychowawców przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek dziewięć konkurencji. Były to sprawności pozwalające zostać pierwszoklasistom „pełnoprawnymi” uczniami Gimnazjum we Frampolu. Zwyciężyła klasa Ic, która z rąk Pana Dyrektora odebrała szczególny certyfikat. Uwieńczeniem tego dnia była dyskoteka dla wszystkich uczniów Gimnazjum we Frampolu.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

"Sprzątanie Świata 2009"

W piątek 18 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Spływ Kajakowy

W środę 16 września uczniowie trzech klas - IId, IIIa i IIIb uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Wieprz. Początek kajakowej przygody miał miejsce w miejscowości Obrocz koniec zaś na zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Pogoda dopisała humory także, było słonecznie ciepło i mokro, wszystkim uczestnikom spływu przydały się zmienne ubrania :)
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009/2010

Program Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2009/2010...doc

Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych i Gimnazjum we Frampolu w dniu 01 września 2009 r...doc

Rok szkolny 2008/2009


To już historia