SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2011/2012


Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Europejski Dzień Języków

Dnia 09.06.2011r w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas II zaprezentowali projekty edukacyjne pt.
- „Jakie znasz cuda architektury w Anglii i Rosji, które chciałbyś pokazać bliskim?”
- „Jakie walory krajoznawcze Małej Ojczyzny zareklamujesz koledze z zagranicy?”,
czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

XI Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2011

W dniach 21 - 22 maja b.r. odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2011. Festiwal poświęcony został „ku czci tych wszystkich, którzy oddali w obronie Ojczyzny to co mieli najcenniejszego – Życie!, żeby Polska była Polską”. Na festiwal, na który przyjechało ponad 200 artystów z różnych stron Polski w wieku od 6 - do 80 lat (przedszkolaki, młodzież szkolna, dorośli i seniorzy) udał się także chór MILLENNIUM reprezentujący Gimnazjum i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu profesjonalnie przygotowany przez oddanego całym sercem muzyce Pana Krzysztofa Jasińskiego.W tym roku nasz chór osiągnął największy sukces w swojej karierze. Jury pod przewodnictwem Jacka Henryka Bolka muzykologa i krytyka muzycznego, przyznało chórowi Nagrodę Główną Ministra Obrony Narodowej oraz po raz piąty I miejsce w kategorii zespołów i chórów.
Serdecznie gratulujemy!
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Sukces gimnazjalistek w piłkę nożną

Duży sukces sportowy osiągnęły uczennice Gimnazjum we Frampolu zajmując III miejsce w Gimnazjadzie Wojewódzkiej w piłkę nożną. Eliminacje rozpoczęły się od zawodów międzygminnych w Turobinie, gdzie Frampol pokonał Turobin 5:3. Na zawody powiatowe w Biłgoraju zawodniczki gimnazjum pojechały z bojowym nastawieniem. Na tym turnieju wygrały wszystkie mecze.
czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

„Dlaczego czcimy Dzień 3 Maja?”

4 maja 2011 r. w Gimnazjum we Frampolu odbyła się akademia upamiętniająca 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten stał się okazją do zaprezentowania projektu edukacyjnego, którego temat brzmiał: „Dlaczego czcimy Dzień 3 Maja?”.
czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

SPRAWOZDANIE Z VII SEJMIKU SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH GIMNAZJÓW Z TERENU POWIATU BIŁGORAJSKIEGO

Dnia 10.05.2011 troje uczniów: Katarzyna Futyma, Karol Kalisz oraz Daniel Śliwa pod opieką p. Anny Kot uczestniczyło w VII Sejmiku Samorządów uczniowskich gimnazjów z terenu powiatu biłgorajskiego. Posiedzenie otwarła prelekcja Pani Psycholog Anny Marchwianej z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Biłgoraju, pod tytułem “Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?” Pani Psycholog udzieliła młodzieży wielu cennych rad dotyczących nastawienia do wykonywanych zadań oraz własnej samooceny.
czytaj więcej...doc

Mamy Laureatkę

11.04.2011 r. w Zamościu odbył się finał Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Róża Małek z kl. IIIb, którą przygotowywała p. J. Korgul, przeszła szczęśliwie dwa wcześniejsze etapy, a w finale znalazła sie w czołówce zajmując III miejsce i uzyskując tytuł laureata. Bezpośrednio po konkursie pasterz diecezji ks. biskup Wacław Depo oraz przedstawiciele władz oświatowych gratulowali wszystkim finalistom wręczając dyplomy i nagrody książkowe. Dla laureatów konkursu nagrodą specjalną jest trzydniowa wycieczka ufundowana przez Kurię Diecezjalną. Zyczymy Róży niezapomnianych wrażeń i gratulujemy sukcesu!!!

Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus, bowiem zmartwychwstał. Radujcie się, więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia. Alleluja, Alleluja zmartwychwstał Pan!
Życzymy Wam abyście, na co dzień przeżywali swoje własne święto zmartwychwstania poprzez odradzanie się w waszych sercach miłości do najbliższych oraz wiarę w potęgę i trwałość uczucia.
Wesołych Świąt! Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Gimnazjum we Frampolu

czytaj więcej...doc

Egzamin Gimnazjalny

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Komunikat Samorządu Uczniowskiego i Harcerstwa

W dniach od 28 marca do 8 kwietnia nasze gimnazjum weźmie udział w akcji „Twój dar Serca dla Hospicjum”. Aby pozyskać na ten cel fundusze zorganizujemy kiermasz świąteczno – wiosenny. Zachęcamy wszystkich uczniów do samodzielnego wykonania ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi np. pisanki, koszyczki, palmy itp. Prace prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego do środy 6 kwietnia. Zgromadzone ozdoby będą sprzedawane na kiermaszu w dniach 7-8 kwietnia 2011r. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie „Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia” w Lublinie.
Nie bądź obojętny, przyłącz się do akcji.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Mamy Finalistkę - Dominika Kaczor klasa IIIc

Trzeci etap Konkursu Matematycznego „ZAGIMAK” odbył się dnia 26.03.2011r. w Gimnazjum nr 5 w Zamościu. Dominika Kaczor z kl. IIIc, którą przygotowywała p. D. Błaszczak, przeszła szczęśliwie dwa wcześniejsze etapy i na ostatnim szczeblu konkursu uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy sukcesu!!!

Podsumowanie startów drużyn siatkarskich

Rywalizacja w Gimnazjadzie rozpoczęła się od startów na parkiecie międzygminnym w Goraju. Tradycyjnie do rywalizacji przestąpiły drużyny damskie i męskie z gimnazjów w Goraju Turobinie i Frampolu. Zawody te szczęśliwie zakończyły się dla naszych chłopców którzy po emocjonującym pojedynku z gospodarzami dostali prawo do gry w dalszym etapie. Nie powiodło się zaś naszym dziewczętom które łatwo wygrały pojedynek z koleżankami z Turobina i niestety za szybko uwierzyły w sukces i przegrały w decydującym secie z gospodyniami. Chłopcy rywalizowali w dalszej części Gimnazjady wygrywając swoje pojedynki z reprezentacjami gimnazjów w: Mistrzostwo Powiatu – Sól, Lipiny Dolne, Aleksandrów. Mistrzostwo Rejonu – Bychawa, Janów Lubelski i przegrywając ostatni pojedynek z reprezentacją Gimnazjum im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku ostatecznie zajmując II miejsce w Gimnazjadzie Rejonowej. Ten wyczyn jest kolejnym historycznym osiągnięciem naszej męskiej reprezentacji siatkarskiej. Niewiele zabrakło do awansu na finał wojewódzki. Gratulujemy!!!
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Rozpoczynamy Mistrzostwa Gimnazjum we Frampolu w Piłce Siatkowej

Jak co roku przed rywalizacją powiatową odbywają się w naszej szkole Mistrzostwa Gimnazjum we Frampolu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W ubiegłym tygodniu odbyło się losowanie w wyniku którego zostały wyłonione cztery grupy. Faza grupowa zostanie rozegrana systemem "Każdy z każdym". Do finału zakwalifikują się mistrzowie grup.
zobacz grupy...doc

X Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w ramach IMS,GIM,LIC

W dniu 4 lutego 2011 roku odbyły się w Aleksandrowie Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach. Gimnazjum we Frampolu reprezentowali:
Damian Kołdyj
Robert Jarosławski
Paweł Krasnodębski
Angelika Bąk

Opiekun: Krzysztof Błaszczak
Rywalizacja na planszach zakończyła się dla nas nader szczęśliwie. Paweł Krasnodębski zajął I miejsce, Robert Jarosławski II miejsce i Angelika Bąk III miejsce. Gratulacje!!! zobacz wyniki, rankingi, klasyfikacje na stronie chessarbiter.com

Życzenia Świąteczne "BOŻE NARODZENIE 2010"

wielkanoc Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. czytaj więcej...doc

Międzyklasowy konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

W grudniu bieżącego roku Samorząd Uczniowski Gimnazjum we Frampolu zaprosił uczniów do wzięcia udziału w MIĘDZYKLASOWYM KONKURSIE NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Wszystkie klasy przygotowały piękne szopki. Prace można oglądać na wystawie (korytarz na I piętrze) oraz na poniższych zdjęciach. Regulamin konkursu w załączniku.
czytaj więcej...doc
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

„Rozprawa przeciwko przemocy”

20 grudnia 2010 w naszym gimnazjum odbyła się impreza profilaktyczna pod hasłem „Rozprawa przeciwko przemocy”. Na program złożyły się:
1. Podsumowanie konkursu plastyczno – technicznego „Potępiamy agresywne zachowania”.
2. Zaprezentowanie scenek z życia szkoły ukazujące przemoc wobec rówieśników i reakcję ofiar agresji.
3. Inscenizacja „Rozprawa przeciwko przemocy”.
W listopadzie bieżącego roku został ogłoszony konkurs plastyczno – techniczny dla wszystkich klas naszej szkoły. Podczas imprezy powołana komisja, której przewodniczył Pan Dyrektor Józef Dubiel, dokonała oceny i przyznała nagrody poszczególnym klasom. Kolejnym punktem było przedstawienie scenek sytuacyjnych związanych z agresywnym zachowaniem uczniów w społeczności szkolnej. Każda z nich skłaniała gimnazjalistów do refleksji nad swoim postępowaniem. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się co to jest agresja, przemoc i jak im zapobiegać. Podsumowaniem imprezy była inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, która wskazywała, że wszystkie zachowania agresywne młodzieży wobec rówieśników mają konsekwencje prawne. Gimnazjaliści uczestniczyli w zorganizowanym głosowaniu opowiadając się przeciwko agresji.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Próbny Egzamin Gimnazjalny

Uczniowie klas III naszego gimnazjum w dniach 15 - 17 grudnia przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia sprawdzali wiedzę z części humanistycznej, drugiego z części matematyczno – przyrodniczej, a w piątek z języka angielskiego. Arkusze egzaminacyjne przygotowane zostały przez wydawnictwo Operon. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki egzaminów.
Życzymy powodzenia w kwietniu.

X Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego

W dniu 2 grudnia 2010 roku odbyły się w Aleksandrowie X Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach drużynowych. Reprezentacja naszego gimnazjum wystąpiła w składzie:
Damian Kołdyj - pierwsza szachownica
Robert Jarosławski - druga szachownica
Paweł Krasnodębski - trzecia szachownica
Angelika Bąk - czwarta szachownica
zajmując drugie miejsce. Gratulacje!
Opiekun: Krzysztof Błaszczak
zobacz wyniki, rankingi, klasyfikacje na stronie chessarbiter.com

Koncert Profilaktyczny "STOP DOPALACZOM"

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 17 – 21 listopada 2010 roku, po raz trzeci w Polsce, zorganizowano Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Nasza szkoła włączyła się aktywnie do udziału w projekcie "Otwarta firma – zawody w mojej okolicy" organizując wycieczki do lokalnych przedsiębiorców i firm. Nasi gimnazjaliści odwiedzili Bank Spółdzielczy, Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska”, Usługowy Zakład Ślusarski pana Stanisława Papierza oraz Ochotniczą Straż Pożarną. czytaj więcej...doc

92 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 10 listopada 2010 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 92 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież gimnazjum pod kierunkiem nauczyli zespołu humanistycznego przygotowała montaż słowno – muzyczny. Złożyły się na niego recytacje uczniów i pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Millennium powiązane ze sobą przypomnieniem krótkiej historii polskiej drogi do niepodległości. Uczniowie w skupieniu i z uwagą uczestniczyli w tej podniosłej lekcji patriotyzmu. Na zakończenie wszyscy odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

"Otrzęsiny" Klas Pierwszych

28 października 2010 r. odbyła się w naszej szkole ceremonia otrzęsin pierwszoklasistów. Uczniowie klas II pod opieką wychowawców przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów dziewięć konkurencji sprawdzających umiejętności i predyspozycje do zostania gimnazjalistą. Były to sprawności pozwalające zostać pierwszoklasistom „pełnoprawnymi” uczniami Gimnazjum we Frampolu. Zwyciężyła klasa I d, która z rąk Pana Dyrektora Józefa Dubiela odebrała szczególny certyfikat. Uwieńczeniem otrzęsin dnia była dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Pokazy Karate

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Gimnazjum we Frampolu w roku szkolnym 2010/2011

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Gimnazjum we Frampolu w roku szkolnym 2010/2011 ...doc

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2010
18 - 25.10.2010r.

W dniu 18.10.2010 roku kolejny raz nasze Gimnazjum przystąpiło do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, dołączyliśmy do „POSPOLITEGO RUSZENIA” na rzecz planowania kariery. Jest to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu rozwój poradnictwa zawodowego i inspirowanie młodych ludzi do zastanawiania się nad swoją przyszłością zawodową. czytaj więcej...doc

"Dzień Edukacji Narodowej"

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją chętni uczniowie z pomocą opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów

"Sprzątanie Świata 2010"

W piątek 17 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011

Program Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2010/2011...doc

Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych i Gimnazjum we Frampolu w dniu 01 września 2010 r...doc

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2010/2011

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM WE FRAMPOLU W ROKU SZKONYM 2010/2011 ...doc

Rok szkolny 2009/2010


To już historia

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów Rozmiar: 61108 bajtów Rozmiar: 58928 bajtów

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2009/2010 w Powiecie Biłgorajskim

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już po raz piąty z rzędu Gimnazjum we Frampolu wygrało sportową rywalizację powiatu biłgorajskiego. Obok Dyrektora Gimnazjum we Frampolu Pana Józefa Dubiela, nauczycieli w.f. Pana Tomasza Wójcika, Pana Krzysztofa Błaszczaka w tym roku na podium stał nasz uczeń, który wydatnie przyczynił się do tego sukcesu: Jakub Tchórzewski – VI miejsce w rankingu na Najlepszego Sportowca Powiatu Biłgorajskiego w Kategorii Gimnazjady. Wśród sportowców pracujących na to zwycięstwo na wyróżnienie zasługują absolwenci:
Jakub Tchórzewski
Bartłomiej Siemczyk
Mateusz Sawa
Dominik Bryła
Mateusz Błaszczak
Sylwia Jarosławska
Arkadiusz Małyszek
Piotr Maciocha.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu GRATULUJEMY!
Rozmiar: 60268 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów Rozmiar: 59408 bajtów